Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jadwiga Korczakowska „Spotkanie nad morzem” - Elza. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Elżbieta Jezierska jest główną bohaterką powieści pt.: „Spotkanie nad morzem”. Wszyscy nazywają ją Elzą.

Dziewczynka jest sierotą, ma jednak bardzo dobrą opiekę. Mieszka u swoich przybranych dziadków, państwa Budziszów. Jako dziecko straciła matkę. Elza jest niewidoma. Poznajemy ją jako jedenastoletnią uśmiechniętą dziewczynkę. Ma okrągłą twarz, całą w piegach. Jej niebieskie oczy sprawiają czasami wrażenie białych, ponieważ mają tak jasny odcień. Elza jest skromna, zaczesuje włosy do tyłu, nosi zwyczajne ubrania.

Elza to postać bardzo pogodna i radosna. Na jej twarzy zazwyczaj gości uśmiech, dziewczynka nie ubolewa nad swoją ułomnością. Prawdopodobnie pogodziła się z brakiem wzorku i pragnie czerpać z życia całymi garściami. Bohaterka to osoba bardzo żywa, wszędzie jej pełno, jest ciekawa świata. Dziewczynka bywa bardzo samotna, nie ma wielu znajomych ani przyjaciół. Na szczęście w trudnych chwilach pomaga jej własna wyobraźnia. Elza wymyśla sama bajki, wyobraża sobie różne wspaniałe historie. Bardzo kocha rośliny, przede wszystkim kwiaty. Do poznawania przyrody zachęcił ją pewien nauczyciel. Widząc w dziewczynce ogromny potencjał, nauczył ją rozpoznawania kwiatów, pokazał jej, jak poruszać się po lesie, zaszczepił...

Podobne wypracowania