Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoine de Saint Exupery „Mały Książę” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Mały Książę” to opowieść o niezwykłym chłopcu. Jej autorem jest Antoine de Saint Exupery. Tytułowy bohater to przybysz z innej planety. W niczym nie przypomina jednak współczesnych wyobrażeń o przybyszach z kosmosu. Mały Książę to chłopiec, który opuszcza swoją malutką planetę – miejsce, które dobrze zna, o które nauczył się dbać. Ta planeta stanowiła cały jego świat. W momencie gdy wybrał się w podróż, zostawił na swojej planecie świat dziecka- bezpieczny, poukładany i oczywisty – i wkroczył w świat dorosłych. Co w nim odkrył? Między innymi to, że tutaj rzeczy proste stają się skomplikowane. Dorośli mówią i robią rzeczy, które dla dziecka nie mają sensu. Co więcej sami dorośli nie potrafią już tego sensu odnaleźć i wielu spraw wytłumaczyć. Książę poznaje człowieka, który liczy gwiazdy i nie ma czasu na nic więcej, a także Króla, który panuje na planecie, gdzie nie ma podwładnych.

Chłopiec odkrywa, że dorosły nigdy nie przyzna się, że czegoś nie rozumie. Domeną świata dzieci są pytania, natomiast dorośli uważają, że posiedli już wszystkie odpowiedzi. „Dorośli są bardzo dziwni” - mówi Mały książę - i tak naprawdę trudno odmówić mu racji. Wkładając w usta...

Podobne wypracowania