Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „11 minut” - recenzja książki

Paulo Coelho, 11 minut,literatura współczesna, recenzja,

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wydana w 2003 roku powieść Paula Coelho pt.: „11 minut” stała się kolejnym wielkim sukcesem wydawniczym tego autora, w ciągu dwóch lat osiągając nakład przeszło 6 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jak zwykle nie uniknęła również wielu głosów krytyki, do których tym razem dołączyli również obrońcy obyczajowości, ganiący kontrowersyjną tematykę utworu.

Książka opowiada o losach dziewczyny z niewielkiego brazylijskiego miasteczka, która w pogoni za swymi marzeniami wyjeżdża do Rio de Janeiro. W wyniku splotu wielu nieprzychylnych okoliczności ląduje na jednej z osławionych ulic światowej stolicy samby jako prostytutka. Kiedy traci już wiarę w istnienie prawdziwych – nieopartych wyłącznie na cielesności – emocji pomiędzy kobietą a mężczyzną, w jej życiu pojawia się pewien malarz, który sprawi, że Maria zechce odnaleźć swoje marzenia w świecie codziennego życia małej miejscowości, od jakiego w młodości uciekła.

Jest to kolejna, m.in. po niezwykle popularnym „Alchemiku”, powieść formacyjna Coelho. Formacyjna – bo opowiada o dziejach formowania się charakteru młodego człowieka w zderzeniu z nieprzychylnym światem zewnętrznym. Tym razem jednak dojrzewanie zostało ukazane z...

Podobne wypracowania