Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohaterowie powieści Jana Antoniego Grabowiskiego dzielą się na dwie grupy - na ludzi zamieszkujących wiejskie gospodarstwo oraz towarzyszący im „zwierzyniec”, którego królestwem jest przydomowe podwórko.

Zwierzęta

- Puc - starszy z dwóch kundelków zamieszkujących budę na podwórzu. Jest dobrze wychowany i potrafi zachowac się w towarzystwie, w odróżnieniu od młodszego Bursztyna, którego temperament próbuje powściągac wychowawczymi uwagami. Jest znany, szanowany i lubiany w psiej społeczności miasteczka, która każdego dnia spotyka się na pobliskim rynku.

- Bursztyn - młody piesek o bardzo wesołym i żywym usposobieniu, który towarzyszy Pucowi w rozmaitych zabawach i figlach. Jest wyjątkowo krnąbrnym i leniwym uczniem, toteż nigdy nie opanowuje podstawowych komend i psich sztuczek, jakich jego pan próbuje go nauczyc w tzw. psiej szkole organizowanej w kącie za kredensem.

- Mikado - malutki piesek rasy japońskiej (stąd jego imię oznaczające cesarza), który przybywa na wieś ze swoją panią, Agatą. Początkowo traktuje podwórkowe psy z wyższością i lekką pogardą, raz zasłużywszy sobie jednak na ich szacunek i zaproszenie do wspólnej zabawy...

Podobne wypracowania