Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Najciekawsza historia Harry'ego Pottera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Najciekawszy, moim zdaniem, jest pierwszy i drugi tom opowieści o Harrym Potterze, a więc części zatytułowane „Harry Potter i kamień filozoficzny” oraz „Harry Potter i komnata tajemnic”. W obu książkach bohaterowie są jeszcze stosunkowo mali, chodzą do pierwszej i drugiej klasy, a przygody jakie przeżywają, nie są tak mroczne i ponure, jak w kolejnych tomach.


Bardzo podoba mi się sposób przyjmowania Harry`ego Pottera do szkoły. Młody chłopiec jest nieświadomy tego, że jest synem czarodziejów, wujowie u których mieszka nic mu o tym nie powiedzieli. Szykanują i prześladują chłopca, a biedny Harry mieszka w schowku na miotły w domu Dursleyów. Zaproszenie do szkoły magii i czarodziejstwa Hogwart przychodzi pocztą. To w ogóle pierwszy list, którego adresatem jest Harry – chłopiec nigdy wcześniej nie dostawał korespondencji. Oczywiście wuj zabiera list i go niszczy, wyrzuca też kolejne trzy, jakie nadchodzą w następnych dniach. Taki sam los spotyka listy, ukryte  w opakowaniu z jajkami. W końcu, kiedy stosy kopert, adresowanych do Harry`ego wypadają z kominka, Dursleyowie poddają się i wyjeżdżają do odległego hotelu. To jednak nie rozwiązuje problemu – tam także dochodzi korespondencja. W...

Podobne wypracowania