Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Córka Czarownic” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gorąco polecam wszystkim przeczytanie książki Doroty Terakowskiej, zatytułowanej „Córka czarownic”. Jest to wspaniała opowieść o dojrzewaniu i dokonywaniu trudnych wyborów.

Terakowska ukazała problem życia ludzkiego w niezwykle interesujący sposób. Przedstawiała czytelnikowi magiczną krainę, w której zamieszkiwały czarownice, ludzie potrafili czytać w myślach, a światem rządziły złe i dobre moce. W takim miejscy poznajemy główną bohaterkę, Luelle. Dziewczynka wychowuje się wśród czarownic, które uczą ją magii. Luelle czyta wielkie, mądre księgi, poznaje zaklęcia i uczy się rozumieć świat przyrody.

Na początku dziewczynka nie wiedziała o sobie nic, nie znała nawet swojego imienia. Żyła z dala od ludzi, w lesie, na uboczu. W miarę upływu czasu i zdobywania nowych doświadczeń, odkrywała coraz więcej informacji o sobie. Zrozumiała, że posiada pewne umiejętności, dowiedziała się w czym jest dobra, odkrywała prawdę o sobie. W końcu odnalazła swoją tożsamość, a jej zadaniem było ocalenie kraju, który kiedyś napadli barbarzyńcy.

Powieść tę można rozumieć dosłownie, jako fantastyczną opowieść o magicznej krainie i nierealnych bohaterach. Ale wartość tej książki jest znacznie większa. Uważam ją za...

Podobne wypracowania