Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Córka Czarownic” - recenzja książki

Gorąco polecam wszystkim przeczytanie książki Doroty Terakowskiej, zatytułowanej „Córka czarownic”. Jest to wspaniała opowieść o dojrzewaniu i dokonywaniu trudnych wyborów.

Terakowska ukazała problem życia ludzkiego w niezwykle interesujący sposób. Przedstawiała czytelnikowi magiczną krainę, w której zamieszkiwały czarownice, ludzie potrafili czytać w myślach, a światem rządziły złe i dobre moce. W takim miejscy poznajemy główną bohaterkę, Luelle. Dziewczynka wychowuje się wśród czarownic, które uczą ją magii. Luelle czyta wielkie, mądre księgi, poznaje zaklęcia i uczy się rozumieć świat przyrody.

Na początku dziewczynka nie wiedziała o sobie nic, nie znała nawet swojego imienia. Żyła z dala od ludzi, w lesie, na uboczu. W miarę upływu czasu i zdobywania nowych doświadczeń, odkrywała coraz więcej informacji o sobie. Zrozumiała, że posiada pewne umiejętności, dowiedziała się w czym jest dobra, odkrywała prawdę o sobie. W końcu odnalazła swoją tożsamość, a jej zadaniem było ocalenie kraju, który kiedyś napadli barbarzyńcy.

Powieść tę można rozumieć dosłownie, jako fantastyczną opowieść o magicznej krainie i nierealnych bohaterach. Ale wartość tej książki jest znacznie większa. Uważam ją za tak doskonałą, ponieważ poprzez ukazanie nadprzyrodzonych mocy Terakowska przedstawiła koleje losu ludzkiego oraz istotę istnienia. Każdy człowiek jest w pewien sposób podobny do Luelle. Jako małe dziecko nic o sobie nie wie, nie szuka sensu ani celu swojego życia. Potem zdobywa wiedzę i doświadczenie, aż w końcu odkrywa swoje przeznaczenie i idzie wytyczoną przez siebie drogą. Powieść zasługuje na uwagę, ponieważ porusza bardzo ważne, ponadczasowe kwestie. A przy tym jest przecież niezwykle zaskakująca. Na początku wydaje się, iż naprawdę autorka chciała pokazać tylko magiczną krainę, dobre i złe moce. Podczas dalszego czytania i analizy okazuje się jednak, że można szukać sensu głębiej.

Wszyscy powinni przeczytać tę powieść Doroty Terakowskiej. Dzięki niej nie tylko przeżywamy niezapomnianą przygodę, gdy razem z Luelle i czarownicami pokonujemy przeciwności losu. Przede wszystkim jednak dowiadujemy się, jaka jest istota ludzkiego życia. Nasze błądzenie i poszukiwanie własnej drogi jest zjawiskiem naturalnym. Aby stać się pełnym, wartościowym człowiekiem, należy przejść długą, trudną drogę.

Podobne wypracowania do Dorota Terakowska „Córka Czarownic” - recenzja książki