Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miłość Romea i Julii - czy była idealna? - William Szekspir „Romeo i Julia”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Obiektywna definicja miłości idealnej nie istnieje, dla każdego z nas ideał wygląda bowiem inaczej. Co więcej - postrzeganie owego ideału zmienia się również z wiekiem, ponieważ inne potrzeby emocjonalne mają osoby nastoletnie, a zupełnie inne - ludzie dojrzali. Myślę, że również uczucie Romea i Julii, stereotypowo uznawane za miłość idealną, uległoby zmianie, gdyby nieszczęśliwym kochankom udało się pokonać przeciwności, założyć rodzinę i wspólnie zestarzeć. To, że ich miłość byłaby inna, nie oznacza jednak, że byłaby gorsza lub lepsza, bowiem wartościowanie uczuć jest równie subiektywne, jak sama ich definicja.

Dla osoby młodej, wkraczającej dopiero w świat miłości o zabarwieniu erotycznym, jej bliskość w stosunku do ideału zależna jest od emocji, jakie gwarantuje. W takim rozumieniu uczucie Romea i Julii z pewnością stanowi pewnego rodzaju wzór i punkt odniesienia, każda nastolatka marzy bowiem o gorących, poetyckich wyznaniach z ust wybranka, które zapewniłyby jej poczucie, iż jest jedyną w swoim rodzaju, najważniejszą w jego życiu osobą. Młodzi ludzie często rozumieją wielką miłość jako swego rodzaju wyłączność na uwagę i uczucia drugiej osoby, nie wyobrażając sobie funkcjonowania własnego świata bez jej obecności. Bohaterowie...

Podobne wypracowania