Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ponadczasowość utworu „Dywizjon 303” A. Fiedlera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Arkady Fiedler pisał „Dywizjon 303” w czasie II wojny światowej. Polska była rozdarta między dwóch nowych zaborców - Niemcy i ZSRR. W takich właśnie okolicznościach narodziła się powieść o bohaterstwie polskich lotników, walczących w obronie Wielkiej Brytanii. Było to o tyle ważne w historii całego świata,  że Anglia była ostatnim wolnym państwem w Europie. Jej opór dał sygnał, że można pokonać hitlerowskiego najeźdźcę.

Autor „Dywizjonu 303” pisał go, myśląc głównie o rodakach, którzy zostali w podbitym kraju i w każdy możliwy sposób, czy to propagandą, działalnością podziemną, stawiali sprzeciw wrogim armiom. Jego powieść miała pokrzepić ich serca i pokazać, że Polacy nadal walczą o wolność. Już sam fakt, że ktoś jest w stanie oprzeć się niemieckiej agresji był znamienny w skutkach. Należy pamiętać, że w czasie II wojny światowej informacje nie krążyły tak szybko, a niekiedy w ogóle nie docierały do celu. Dlatego książka „Dywizjon 303” była czymś szczególnym dla ludzi walczących w obronie ukochanej ojczyzny.

Bohaterowie utworu Arkadego Fiedlera są uosobieniem najważniejszychi najwyższych wartości. Byli to heroiczni mężczyźni, nie bojący się poświęcić swojego...

Podobne wypracowania