Czy chciałbyś się zaprzyjaźnić z chłopcami z klasy Mikołajka? R. Goscinny, J.J. Sempe „Mikołajek”
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Mikołajek i koledzy z jego klasy to bardzo fajne chłopaki. Przeżywają ciągle nowe przygody, bawią się, rozrabiają i nigdy nie nudzą. Bardzo chciałbym przyjaźnić się z nimi, bo każdy ma jakąś fajną cechę i jest jedyny w swoim rodzaju.
Alcest to najgrubszy chłopiec w klasie, ale da się go lubić. Zawsze można na niego liczyć i jest najlepszym przyjacielem Mikołaja. Mikołaj nie jest wcale taki święty, jak mówi o sobie, lubi się bić i wcale dobrze się nie uczy. Z kolei Gotfryd ma bardzo bogatego tatę, który kupuje mu mnóstwo prezentów. Kiedyś chłopaki wybrali się z wizytą do domu Gotfryda, bawili się jego elektryczną kolejką, pływali w basenie koło domu i jedli same smakołyki. Też bym chciał pójść w odwiedziny do Gotfryda. Lubię nawet tego zarozumiałego Rufusa, którego ojciec jest policjantem, a Rufus wszystkich straszy, że jak nie będą go słuchać, to jego tata wystawi ich ojcom mandaty drogowe. Ale w sumie Rufus jest fajny, bo czasem pożycza od taty policyjny gwizdek i koledzy mogą bawić się w policjantów i złodziei.
Najsilniejszy ze wszystkich jest Euzebiusz, który uwielbia wymierzać kolegom ciosy w nos. Ale inni też lubią się bić, więc potrafią się obronić przez Euzebiuszem. Mikołajek i jego koledzy nigdy się nie nudzą – na przerwach grają w piłkę nożną albo bawią się w detektywów albo obrzucają kasztanami albo robią jeszcze coś innego, ciekawszego. Są też bardzo zgrani i dogadują się bez słów. Nawet kiedy się pokłócą, to potem szybko dochodzi do zgody. Nikt na nikogo nie obraża się na całe życie, ale też żaden z chłopców nie jest tak niedobry, by wyrządzić innemu koledze prawdziwą przykrość. No, może poza Ananiaszem, ale to pupilek pani i lizus.
Kiedyś Joachim przyniósł do szkoły lornetkę – na przerwie chłopcy bawili się w patrzenie na Kleofasa, który na drugim końcu boiska robił śmieszne miny. Potem zamienili się i to Kleofas patrzył na wygłupiających się chłopaków. Wszyscy świetnie się bawili, a przecież mieli do dyspozycji tylko jedną lornetkę. Innym razem bawili się w samoloty – na przerwie biegali z rozłożonymi rękami i warczeli. Miały być dwa obozy, walczące ze sobą i podkładające nogi – kto się przewracał, to tak jakby został zestrzelony. Ale chłopcy nie mogli się podzielić, bo nikt nie chciał należeć do wrogów. W końcu podzielili się na przyjaciół i mniej-przyjaciół i biegali po całym podwórku. Bardzo podobają mi się takie zabawy i dlatego chciałbym zaprzyjaźnić się z Mikołajem i jego kolegami. To bardzo fajni chłopcy, na pewno nie nudzilibyśmy się ani przez chwilę.
Podobne wypracowania do Czy chciałbyś się zaprzyjaźnić z chłopcami z klasy Mikołajka? R. Goscinny, J.J. Sempe „Mikołajek”
- Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” - opracowanie
- Julian Ursyn Niemcewicz „Powrót posła” - komedia polityczna i obyczajowa. Problemy polityczne, społeczne, obyczajowe w „Powrocie posła”
- Grupy poetyckie 20-lecia międzywojennego - Kwadryga
- Bolesław Prus „Placówka” - stylizacja gwarowa w „Placówce” Bolesława Prusa
- Goethe „Faust” - Dlaczego Faust podpisał cyrograf? Wypracowanie
- „Szatan z siódmej klasy” Kornel Makuszyński - Adaś w niewoli u bandytów
- Konceptyzm - wyjaśnienie pojęcia, przedstawiciele, przykłady
- Tove Jansson - biografia, życiorys
- Krytyka stosunków społecznych na przykładzie utworów „Żeńcy” Szymona Szymonowica oraz „Krótkiej rozprawy między Panem, Wójtem a Plebanem” Mikołaja Reja
- Olga Tokarczuk „Bieguni” - recenzja książki
- Patriotyczna twórczość Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja
- Zofia Nałkowska „Granica” - interpretacja tytułu i jego znaczenie metaforyczne
- Witold Gombrowicz - biografia, życiorys
- Adam Asnyk „Jednego serca...” - opracowanie sonetu
- Juliusz Słowacki „Kordian” - Motyw kobiety w romantyzmie na podstawie „Kordiana” i wiedzy o epoce
- Ignacy Krasicki „Jagnię i wilcy” - interpretacja i analiza bajki
- Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia” jako dramat społeczny - cechy
- Jak oceniasz Danusię? Jadwiga Korczakowska „Spotkanie nad morzem”
- Krzysztof Kamil Baczyński „Dwie miłości” - interpretacja i analiza. Miłość do kobiety i miłość do Ojczyzny
- Goethe „Król Olch” , „Romantyczność” Adama Mickiewicza - cechy ballady na przykładzie utworów