Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opisz bitwę na Placu Broni - „Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

panice” uciekali z Placu Broni. Czerwone koszule myślały, że wrogowie po prostu uciekli i byli bardzo zdziwieni, kiedy ujrzeli nacierających przeciwników. Doszło do ogromnego zamieszania, przepychanek.

Boka zaczął siłować się z oponentem, ten podstawił mu nogę, a według zasad, kto upadnie na dwie łopatki, odpada z wojny. Przeciwnik jednak postąpił wbrew regułom, więc razem z Kolnayem wepchnęli go do budy. Czonakosz jednym ruchem zaniósł na własnych rękach Pastora do budy i zamknął go tam. Oddziały czerwonych koszul z Ferim Acze nadal stały od strony ulicy Pawła. Przewodniczący nadal myślał, że to czerwone koszule spuściły łomot chłopcom z Placu Broni, którzy narobili tyle krzyku. Oczekiwali sygnału od Pastora, który miał zatrąbić na nich. Pastor tymczasem siedział zamknięty w budce, przy tym został pozbawiony trąbki.

Zabrzmiała za to trąbka Kolnaya, która obwieszczała, że wszyscy wrogowie zostali wzięci do niewoli. W tym samym momencie szeregi chłopców z Placu Broni podzieliły się na dwie grupy - wyszły one na spotkanie czerwonych koszul przy ulicy Pawła. Feri wydał rozkaz ataku. Boka również wydał rozkaz trąbienia na atak. Czerwone koszule próbowały się przedrzeć, jednak poleciał na nich bomby z czterech fortec...

Podobne wypracowania