Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Verne - biografia, życiorys

Juliusz Verne urodził się 8 lutego 1828 roku w Nantes, we Francji. Był najstarszym dzieckiem państwa Verne, miał czworo rodzeństwa.

Pisarz miał bardzo przyjemne i spokojne dzieciństwo. Co roku wyjeżdżał z rodziną na wakacje i spędzał sielskie chwile nad rzeką Loarą. Tam, razem z ulubionym bratem, wynajmował łódkę i udawał się w pełne przygód wyprawy. Verne w swoich utworach pisał, że inspiracją dla jego twórczości bywały często wspomnienia z dzieciństwa. Jako chłopiec pisarz został wysłany do szkoły z internatem. Kiedy dorósł, spełnił wolę ojca i wybrał studia prawnicze w Paryżu. Nie do końca był wówczas szczęśliwy, ponieważ jego serce tęskniło za przygodami i niesamowitymi podróżami. W końcu jednak Verne zrealizował swoje marzenie i rozpoczął się dla niego okres wypraw podróżniczych. Z pewnością właśnie z tych wycieczek pisarz czerpał inspirację dla swoich późniejszych powieści i opowiadań.

Mężczyzna odwiedził aż piętnaście krajów w Europie, był również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Czytając jego książki, możemy zauważyć, że nie tylko doświadczenie odegrało sporą rolę w twórczości, ale też niezwykła wiedza o świecie i rzadko spotykana wyobraźnia. Artysta nadal nie rezygnował z tworzenia...

Podobne wypracowania