Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o wynalazku

Pewnego dnia miałam razem z Moniką bardzo ciekawy pomysł. Postanowiłyśmy zostać wynalazcami. Nie wiedziałyśmy tylko, co mamy wynaleźć. Przeczytałam książkę, którą dostałam od babci na urodziny, w której opisano wielu ciekawych wynalazców. Babcia zawsze daje mi tego typu prezenty, bo chce żebym się uczyła. Ja w zasadzie lubię je dostwać. Nie martwi mnie to, że inni dostają gry komputerowe, a ja książki, bo lubię czytać, a grami szybko się nudzę.

W książce znalazłam opisy wielu ciekawych wynalazków. Nie miałam jednak pomysłu, co sama mogłabym wynaleźć. W pewnym momencie przyszła mi do głowy ciekawa myśl. Mogę wynaleźć pismo. To był naprwdę dobry pomysł. Razem z Moniką stworzyłyśmy swój alfabet. Każda litera naszego polskiego alfabetu miała w nim swój inny znak. Dla „a” wymyśliłyśmy kółko z zawijasem idącym przez środek, dla „b” kreskę z czterema brzuszkami, z kolei dla „c” kwadracik. Do „d” przyporządkowałyśmy znak składający z się z kółka i kwadratu. Wszystkie inne litery też miały swoje znaki.

Pomysł wymyślenia swojego własnego pisma bardzo nam się przydał. Od teraz mogliśmy pisać do siebie listy, w których zawierałyśmy tajemne...

Podobne wypracowania