Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze” - opis przeżyć wewnętrznych Santiago

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Santiago to bohater opowiadania Ernesta Hemingwaya, pt.: „Stary człowiek i morze”. Jest rybakiem, mieszka w kubańskiej wiosce u wybrzeży morza. Od osiemdziesięciu czterech dni nie złowił ani jednej ryby, z tego powodu mieszkańcy mówili o nim, że jest pechowcem. Nie przejmował się tym co mówili inni. Był pogodny i pełen nadziei, że kolejny dzień będzie inny, a jego los się odmieni.

Rybak na lądzie był samotny. Mieszkał w starej, zniszczonej chacie, która zapewne podupadła po śmierci jego żony. Sam mawiał o sobie, że jest dziwnym starcem. Nawet kiedy mieszkańcy miasteczka drwili z niego, on nic sobie nie robił z kpin. Zawsze pogodny i nieodgadniony. Wierzył w szczęście i szczęśliwe liczby. Czy był zatem zabobonny? Chyba mamy na ten temat zbyt mało wiadomości, aby jednoznacznie to stwierdzić. Wiemy jednak, że jak co rano, niezłomny Santiago wstał, poszedł aby obudzić swego przyjaciela Manolina i udał się na swoją łódź. Co wtedy czuł? Ciężko powiedzieć. Z ciszy, jak zalegała dookoła można wywnioskować, że rybak pogrążony był w rozmyślaniach, a może był skupiony i gotowy na wielki połów. Ta druga opcja jest tym bardziej prawdopodobna, że stary nie protestował i nie wzbraniał się przed wypiciem ciepłej kawy, którą kupił dla...

Podobne wypracowania