Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy” - streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Seweryny Szmaglewskiej pt.: „Czarne Stopy” opowiada o wakacyjnej wyprawie drużyny harcerskiej na obóz u podnóża Gór Świętokrzyskich. Chłopcy z niecierpliwością czekali na wyprawę, która z góry zapowiadała wiele zabawy i niezapomnianych przygód, okazała się jednak obfitować w nie jeszcze bardziej, niż potrafili przewidzieć.

Obóz rozpoczął się dosyć niefortunnie, już po pierwszej nocy wykryto bowiem kradzież serdelków i mleka ze spiżarni, o którą posądzono najpierw najmłodszego uczestnika wyprawy, Marka Osińskiego. Podjęte natychmiast śledztwo ciągnęło się przez kilka kolejnych dni, nie przynosząc skutków ani w postaci dowodów winy chłopca, ani nowych podejrzanych. Sprawa wyjaśniła się dopiero pod koniec pobytu chłopców w Mąchocicach, kiedy to nocą alarm w obozie wszczęło wtargnięcie rannej wyżlicy. Harcerze postanowili zaopiekować się zwierzęciem, domyślając się jednocześnie, iż złapali w ten sposób ściganego od wielu dni „złodzieja”.

Prawdziwie harcerską przygodę zgotowało chłopcom tajemnicze „Leśne Oko”, które za pomocą znaków świetlnych wysyłało do obozu enigmatyczne wiadomości. Za jego sprawą zniknął również...

Podobne wypracowania