Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Julian Tuwim „Przy okrągłym stole” - napisz list do Jedynej i Najmilszej na podstawie wiersza Juliana Tuwima

Droga Jedyna i Najmilsza,

piszę do Ciebie ten list, żeby prosić Cię o ponowne spotkanie w Tomaszowie. Przecież wiesz, że przed naszą miłością jest wciąż wielka szansa. Jestem całkowicie przekonany, że kiedy jeszcze raz zasiądziemy w tym pokoiku, będziemy mogli wszystko sobie wyjaśnić. Ponownie włączę adapter i z tuby popłynie piękna pieśń Schuberta. Godziny spędzone obok Ciebie nie będą szare.

Rozstaliśmy się w bardzo dziwny sposób. Naprawdę musiałem wyjechać, a Ty nie powiedziałaś nawet słowa. W tym milczeniu oddaliliśmy się od miejsca naszego spotkania. Wszystko naraz dziwnie się zatrzymało. Mógłbym przysiąc na wszystko, że gdybyśmy tylko jeszcze raz spotkali się w Tomaszowie, udałoby się nam przełamać tę niepokojącą ciszę.

Na pewno pamiętasz, jak dobrze było nam przed momentem, w którym musiałem Cię opuścić. Mam nadzieję, że ze względu na to nie, masz do mnie żalu i będziesz potrafiła mi wybaczyć fakt, że byłem zmuszony wyjechać. Wszystko między nami zostało tak nagle przerwane, że nawet dom będący świadkiem naszego spotkania, nie mógł się temu nadziwić. To nie tak powinno być, każde z nas bało się dać dowód swoim uczuciom, dlatego nasze drogi się rozeszły. Teraz wiem, że nie powtórzylibyśmy tego błędu.

Kończę już ten list, ale chciałbym naprawdę wiele Ci powiedzieć. Jednak uczynię to dopiero wtedy, kiedy spotkamy się ponownie. Bardzo Cię proszę, zgódź się na to spotkanie – przecież może ono ostatecznie odmienić nasze losy.

Pozdrawiam Cię i z nadzieją czekam na Twoją odpowiedź.

Twój,
PODPIS

Podobne wypracowania do Julian Tuwim „Przy okrągłym stole” - napisz list do Jedynej i Najmilszej na podstawie wiersza Juliana Tuwima