Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - sprawozdanie z książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ten obcy to powieść dla młodzieży napisana przez Irenę Jurgielewiczową. 

Książka przybliża młodemu czytelnikowi problematykę związaną z przyjaźnią, pierwszą miłością, rodziną, zrozumieniem tego, co odmienne i ukazuje, jak ważne są to wartości w życiu człowieka.

Akcja powieści rozpoczyna się 11 lipca i zamyka w kilku tygodniach, do około połowy sierpnia. Czas akcji obejmuje również liczne retrospekcje, czyli przybliżenie wydarzeń, które działy się przed ukazywanymi. Miejscem akcji jest głównie wieś Olszyny położona niedaleko Warszawy, obok wsi przepływa rzeczka Młynówka, ale i wspomina się o Warszawie, Tczewie oraz takich miejscowościach, jak Łętowo, Stryków, Strzemienice.

Bohaterami książki jest pięcioro młodych ludzi. Czworo z nich pochodzi z Warszawy, są to: najstarszy - Marian Pietrzyk i Julek Miller oraz Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska, wszyscy przyjechali do Olszyn na wakacje. Zenek Wójcik przybył do Olszyn aż z Wrocławia. Marian i Julek są kuzynami. Marian to uosobienie rozwagi, spokoju i dobroci, jego kuzyn Julek, najmłodszy z całej piątki, to chłopiec bardzo energiczny, impulsywny i żądny przygód. Pestka to przyjaciółka Uli, która jest urodziwą i pewną swych zalet dziewczyną,...

Podobne wypracowania