Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy” - sprawozdanie z książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szatana z siódmej klasy napisał autor wielu znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży - Kornel Makuszyński. 

Powieść jest przezabawną historią, pełną tajemnic, zagadek i ich rozwiązywania. Razem z bystrym i czarującym uczniem siódmej klasy - Adamem Ciskowskim, profesorem - panem Gąsowskim oraz jego bratanicą Wandą, czytelnik rozwiązuje krok po kroku zagadkę niewyjaśnionych zdarzeń rozgrywających się domu państwa Gąsowskich.

Akcja powieści rozgrywa się początkowo w Warszawie, następnie przenosi się do podwileńskiej wsi Bejgoła. Właściwy czas akcji to rok 1937, ale znajduje się tu również, w „Rękopisie Księdza Koszyczka”, opis wydarzeń z lat 1812-1813, przywołujących wojnę francusko-rosyjską. 

Głównym bohaterem książki Makuszyńskiego jest 17-letni Adaś Cisowski, który jest jednym z czworga rodzeństwa. Chłopak jest znany w szkole i bardzo lubiany przez kolegów, którzy podziwiają jego niecodzienną biegłość w rozwiązywaniu rozmaitych zagadek. Profesor Gąsowski nazywa go szatanem, bo Adam rozpracował klucz, według, którego nauczyciel pyta uczniów z ostatnich zajęć. Pozostali bohaterowie to Paweł Gąsowski - nauczyciel historii, Wanda Gąsowska - bratanica profesora,...

Podobne wypracowania