Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Waldemar Łysiak - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Waldemar Łysiak jest polskim pisarzem i publicystą żyjącym w XX wieku. Urodził się w 1944 roku w Warszawie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w swoim rodzinnym mieście edukację kontynuował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz – w późniejszym czasie – na Uniwersytecie Rzymskim. Waldemar Łysiak wykładał architekturę na Politechnice Warszawskiej, a w 1993 obronił doktorat.

Twórczość publicystyczna Waldemara Łysiaka oscyluje wokół tematyki wojen napoleońskich – nie bez powodu twórca ten nazwany jest napoleonistą. Pierwszy artykuł ukazał na łamach „Myśli społecznej” w 1968 roku. Debiuty nowelistyczne i powieściowe mają miejsce kilka lat później; pierwszą powieścią Łysiaka jest „Kobieta”. Książka dostrzeżona przez czytelników i doceniona przez krytyków, a początkowe nowele pisarz publikował w miesięczniku „Morze”. Teksty te wydawane są w latach 80-tych XX wieku.

Kolejne książki, wydane przez Waldemara Łysiaka, również dotyczą wojen napoleońskich. Pisarz opisuje konflikty władców, szczególnie dokładnie analizuje na łamach swoich powieści postać Napoleona. Ukazują się takie powieści jak „Szuańska ballada”...

Podobne wypracowania