Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoni Czechow „Wiśniowy sad” - charakterystyka bohaterów dramatu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohaterów „Wiśniowego sadu” możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowi starsze pokolenie, czyli Raniewska i Gajew, którzy nadal nie mogą pogodzić się ze zmianami społecznymi, jakie zachodzą w kraju. Drugą grupę – młodych i oczekujących zmian – reprezentują Ania, Waria, Trofimow. Do tej grupy zalicza się również nieco bardziej doświadczony, a jednak trzeźwo podchodzący do rzeczywistości, Łopachin.

LUBOW RANIEWSKA – jest właścicielką posiadłości z przyległym do niej wiśniowym sadem, wdową posiadającą dwie córki (Anię i przybraną córkę Warię). To kobieta dumna ze swojego pochodzenia, jednakże żyjąca w pewnym oderwaniu od rzeczywistości. Kilka lat wcześniej straciła synka (gdy miał siedem lat, utonął w rzece), co sprawiło, że wyjechała, by zapomnieć o tym przykrym wydarzeniu. Gdy ją poznajemy, powraca po pięciu latach nieobecności, za to z nowym bagażem problemów – kochanek, który ją okrada, a którego kocha i nie może się od niego uwolnić, piszący codziennie telegramy z prośbą o jej powrót do Paryża oraz długi, w jakie popadła i perspektywa utraty wiśniowego sadu i swojego rodzinnego domu na rzecz ich spłaty.

Taka sytuacja zdaje się jej jednak nie przygniatać...

Podobne wypracowania