Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C. S. Lewis „Opowieści z Narnii” - opis Narnii

Narnia to bardzo stara, licząca kilka tysięcy lat kraina. Dla dzieci przybywających ze świata ludzi, jest to miejsce pełne tajemnic i cudownych zjawisk. Mimo burzliwej historii i wielu wojen, zmagań sił dobra ze złem, jest to miejsce piękne i szczęśliwe, do którego każdy chciałby trafić, ponieważ ostatecznie zawsze zwycięża dobro i sprawiedliwość.

Narnia jest dziełem Wielkiego Lwa, który powołuje do istnienia pierwsze mówiące zwierzęta oraz ustanawia sprawiedliwe prawa. On także mianuje pierwszego króla i królową, władcami zostają dorożkarz Frank i jego żona Helena. Wówczas też Aslan i Digory, jeden z pierwszych ludzi w tej krainie, sadzą Drzewo Opieki, które ma chronić mieszkańców Narnii przed złymi mocami. Uosobieniem zła jest Czarownica Jadis, która zjada jabłko z Drzewa Opieki, przez co staje się nieśmiertelna.

Rządy Franka i Heleny były długie i sprawiedliwe, po nich władzę przejęły ich dzieci. Przez wiele pokoleń Narnia cieszyła się względnym spokojem i szczęściem. Największym wrogiem ludzi była Biała Czarownica, która gromadziła wokół siebie armię złożoną z zimowych zwierząt oraz potworów takich jak trolle, ghule czy ogry. Dlatego królowie muszą stworzyć własne oddziały...

Podobne wypracowania