Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Orwell „Folwark zwierzęcy” - przerażająca wizja totalitaryzmu i świata totalitarnego. Opracowanie

George Orwell w swojej znakomitej powieści pod tytułem „Folwark zwierzęcy” przedstawia przerażającą wizję świata zdominowanego systemem totalitarnym. Możliwe wydarzenia, jakie mogłyby zajść w społeczeństwie ludzkości autor przeniósł na sferę Folwarku dworskiego, a zamiast społeczeństwa mamy tutaj zwierzęcą sforę, która to społeczeństwo udaje.

Autor w dobitny i niezwykle wyraźny sposób pokazuje okrutne i brutalne zasady działania tego systemu. Przerażające jest to, jak łatwo jest zdobyć panowanie temu silniejszemu. Przy pomocy wychowanych „pod siebie” psów Napoleon zaprowadza własny ład i nikt nie może wyrazić swojego sprzeciwu. Gdyby to zrobił, uznany byłby za zdrajcę i natychmiastowo zgładzony.

System totalitarny przedstawiony w książce George’a Orwella przeraża swoją groteskowością. Praktycznie każda zasada spisana na samym początku przez wszystkie zwierzęta, zostaje złamana. Jest to pozbywanie się podstawowych motywów postępowania wszystkich zwierząt. W imię właśnie tych zasad odbył się bunt, który miał na celu pozbycie się ludzkości z terenu Folwarku dworskiego. Te podstawy zostają zmienione, przeinaczone, przekształcone dla prywatnej korzyści - korzyści mniejszości zwierząt będących przy...

Podobne wypracowania