Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do Zimy o kłopotach zwierząt

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Droga Pani Zimo,

piszę do Ciebie, ponieważ chciałbym opowiedzieć Ci o zmartwieniach, które przeżywają zwierzęta, kiedy wszystko pokryte jest rozsypanym przez Ciebie śniegiem. Nie zrozum mnie źle, wcale nie mam do Ciebie pretensji, ale kiedy to przeczytasz, może w niektórych miejscach sypniesz nim mniej obficie.

Bardzo trudna jest sytuacja wszystkich ptaków. Ciężko jest im szukać nasion pod śniegiem, a rośliny nie wydają żadnych owoców, które nadawałyby się do zjedzenia. Również owady zapadają w sen lub po prostu giną. Dlatego ptaki, jeśli nie odlecą do ciepłych krajów, muszą liczyć na pomoc człowieka. Ludzie wystawiają im słoninę, nasiona, pieczywo. Wszystko to pomaga latającym stworzeniom przetrwać ten ciężki czas. Bardzo cierpią łabędzie, które żyją w stałym związku z wodą. Jeziorka, rzeki i inne zbiorniki zamarzają, a lód często więzi te piękne stworzenia. Wtedy niezbędna okazuje się pomoc wykwalifikowanych strażaków pomagających rozbić bryły.

Nie lepiej wygląda to w lesie, gdzie szczególnie nieszczęśliwe są sarny, zające i inni roślinożercy. Zwierzątka te nie mogą marzyć o soczystej, zielonej trawie, a nawet ta pożółkła i zapewne niesmaczna schowana jest pod puszystą...

Podobne wypracowania