Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoni Czechow „Kameleon” - bohaterowie. Charakterystyka głównych bohaterów opowiadania Czechowa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównych, charakterystycznych bohaterów opowiadania Antoniego Czechowa pt.: „Kameleon” jest kilku. W tak krótkim utworze autor zdołał umieścić małą galeryjkę postaci, które natychmiast zapadają w pamięć. Pisarz udowadnia, że potrafi wniknąć w głąb ludzkich uczuć i utrwalić ich psychologiczne wizerunki, nie odejmując im przy tym realności.

Najbardziej rzecz jasna wyróżniającym się bohaterem jest rewirowy Oszumiełow. Poznajemy go już na początku utworu, kiedy to przechadza się po placu targowym z zarekwirowanymi rzeczami. Na samym początku wydaje się osobą, która znajduje się na właściwym miejscu. Jako funkcjonariusz reaguje na krzyki zwykłego obywatela. Próbuje dowiedzieć, co się stało. Od razu widać, że lubi władzę – nie pozwala innym spoufalać się ze sobą, pokazuje, kto tu „rządzi”. Jest niemiły i zarozumiały.

W dalszej części akcji jego osoba zostaje przez autora ukazana jako fałszywa i dwulicowa. Bohater staje przed ważną decyzją – stanąć w obronie obywatela lub zgrzeszyć fałszem i dać za wygraną. Decyduje się na bycie dwulicowym. Z początku mami zgromadzonych słowami o tym, że bezpańskie psy powinno się zabijać, a ich domniemanych właścicieli surowo karać za „rozpieszczanie...

Podobne wypracowania