Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Bahdaj „Wakacje z duchami” - charakterystyka postaci

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównymi bohaterami „Wakacji z duchami” Adama Bahdaja są trzej przyjaciele: Paragon, Mandżaro i Perełka. Chłopcy spędzają wakacje w leśniczówce należącej do wujostwa Pchełki. Do głównych postaci możemy zaliczyć również Jolę, która dołącza do chłopców w połowie powieści. Razem z nimi tworzy Klub Młodych Detektywów.

Paragon jest najbardziej przebojowy i zorganizowany z całej trójki. Naprawdę nazywał się Maniuś Tkaczyk. Swoje przezwisko zawdzięczał niefortunnej odpowiedzi na lekcji. Pewnego razu nauczycielka zobrazowała zadanie matematyczne na sytuacji w sklepie, zadał chłopcu pytanie: „Ile ci wyda kasjerka?”. W odpowiedzi usłyszała: „Proszę Pani, kasjerka wyda mi paragon...”. Bohatera cechował trzeźwy umysł i szybkość w podejmowaniu decyzji. Najpierw działał, później myślał. Już w pierwszych scenach utwory, kiedy samotnie wybiera się nocą na zamek, by zbadać sprawę dotyczącą duchów, które tam straszą, widać jego zaciętość. Kiedy dopada go strach, przełamuje go, by udowodnić kolegom swoją odwagę. Nie wahał się przebrać za ducha, by pomóc swoim znajomym. Bardzo szybko wyciągał wnioski i rzucał oskarżenia, co doprowadza do zabawnych pomyłek.

Perełka...

Podobne wypracowania