Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Albert Camus - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Albert Camus urodził się 7 listopada 1913 roku w Algierii, w miejscowości Mondovi. Autor „Dżumy” pochodził z bardzo biednej, prostej i niewykształconej rodziny. Rodzicami pisarza byli Lucien Camus, który był zwyczajnym robotnikiem, i Catherine, z pochodzenia Katalonka. Rodzina mieszkała bardzo skromnie, na obrzeżach Algieru. Jej sytuacja uległa pogorszeniu, gdy ojciec poniósł śmierć w bitwie z armią niemiecką nad Marną, w roku 1914.

Na szczęście dla chłopaka, spotkał on w swoim życiu osoby, które skłonne były mu pomóc. Jedną z nich był wychowawca Alberta, który postarał się o stypendium dla utalentowanego ucznia. Dzięki niemu oraz profesorowi Louisowi Germainowi, Camus w roku 1930 zdał egzamin maturalny i rozpoczął studia na uniwersytecie w rodzinnym mieście. Jego zainteresowania, głównie pod wpływem profesora, oscylowały wokół filozofii i kultury antycznej.

Po ukończeniu studiów Camus zwrócił się ku polityce. Interesował się również dziennikarstwem. Jeśli idzie o polityczną karierę pisarza, to nie trwała ona długo. Wstąpił do Partii Komunistycznej, ale jego indywidualizm i kontrowersyjne poglądy sprawiły, że niedługo potem został on z niej usunięty. Skoro odrzucił go świat „wielkiej...

Podobne wypracowania