Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Historia pewnego małżeństwa - artykuł prasowy. Napisz artykuł w oparciu o „Kamizelkę” Bolesława Prusa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wielka miłość z tragicznym zakończeniem - tak dwoma słowami można opisać historię małżeństwa z jednej z kamienic naszego miasta.

Para wprowadziła się na początku kwietnia. Już na pierwszy rzut oka widać było, jak bardzo są w sobie zakochani. Uśmiechnięci, trzymający się za ręce i nucący pod nosem melodie starej piosenki spacerowali po mieście szczęśliwi, bo mieli siebie.

Mężczyzna - urzędnik, wieczorami pracował przy biurku, a obok niego, niezmiennie, na krześle siedziała zakochana żona, szyjąc i czasami zerkając na męża. Razem kładli się spać, razem wstawali, pili herbatę i jedli śniadanie - zawsze i wszystko razem... do czasu.

W lipcu mąż się zaziębił, dostał krwotoku i zemdlał. Żona sprowadziła lekarza, a potem nie odstępowała ukochanego na krok. Trzymała go za rękę i co chwila całowała. Tłumaczyła, że to nic poważnego, zwykły krwotok z nosa, natomiast pan przekonywał ją, że już czuje się lepiej. Oboje dodawali sobie otuchy.

Niestety choroba nie ustąpiła. Mężczyzna przestał chodzić do pracy, całymi dniami siedział w domu, a przy nim oddana żona. Zaniepokojona i pełna złych przeczuć, nie dawała tego po sobie poznać. W jego towarzystwie była spokojna i opanowana.

Pewnego dnia mąż zakładając kamizelkę, zauważył, że wcześniej dopasowany ciuch...

Podobne wypracowania