Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „11 minut” - opracowanie powieści

Paulo Coelho, 11 minut, literatura współczesna,  opracowanie,

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Paulo Coelho pt.: „11 minut” została wydana w 2003 roku, ciesząc się niezwykłą popularnością wśród czytelników na całym świecie. Opowiada o losach Marii – dziewczyny z małego brazylijskiego miasteczka Nordeste, w którym przeżyła swoje pierwsze zauroczenia i rozczarowania, jakie niesie ze sobą miłość. Stąd też, jako dziewiętnastolatka, wyrusza w podróż do Rio de Janeiro.

Rzeczywistość wielkiego miasta okazuje się mniej barwna i ciekawa, niż przewidywały wyobrażenia dorastającej dziewczyny. Maria pracuje najpierw jako tancerka samby w nocnym klubie, później bezskutecznie szuka zatrudnienia jako modelka i aktorka. Ostatecznie, pod presją braku pieniędzy, zaczyna prostytuować się na jednej z osławionych ulic Rio. Do najstarszego zawodu świata podchodzi początkowo ze sporą dawką profesjonalizmu, pozbawione jakichkolwiek emocji kontakty seksualne szybko wypalają jednak jej młodzieńczy entuzjazm i nadzieję na to, że może jeszcze kiedyś żyć lepiej. Sytuację zmienia pojawienie się młodego malarza, który uświadamia jej jak wiele traci rezygnując ze swoich marzeń o prawdziwej miłości.

„11 minut” jest opowieścią o trudnej inicjacji w dorosłe życie, która nieuchronnie niesie ze sobą bolesne...

Podobne wypracowania