Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis osoby - Opis koleżanki

opis osoby, opis, opis przyjaciela, przyjaciel

Monika jest moja najlepsza przyjaciółką, poznałyśmy się jesienią na lekcji baletu. Na początku naszej znajomości nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia, ale później przekonałam się, jak bardzo myliłam się w mojej ocenie. Zaczęłyśmy spędzać ze sobą więcej czasu, także po zajęciach. Jest ona bardzo radosną osobą, która potrafi zjednywać sobie ludzi i jest to jedna z wielu jej cech, za które tak bardzo ją cenie.

Monika nie wygląda jak inne dziewczynki w jej wieku, jest bardzo wysoką i szczupłą, dwunastoletnią dziewczynką. Ma długie, proste brązowe włosy i śliczne zielone oczy. Jej wąskie, różowe usta są chyba najbardziej charakterystyczną częścią jej twarzy. Moja przyjaciółka ma swój własny, niepowtarzalny styl. Uwielbia zakładać kolorowe sukienki, falbaniaste spódnice i bluzeczki z małymi, śmiesznymi guzikami. Jedno, co wiem na pewno to, że Monika nie założyłaby jeansów i T-shirtu, jako jedyna z klasy nie lubi ich nosić i nigdy nie pojawiła się tak ubrana w szkole.

„Monia”, bo tak zazwyczaj nazywają ją wszyscy nasi koledzy, jest bardzo przyjacielską i otwartą osobą. Lubi spędzać czas z innymi ludźmi, a co najważniejsze – oni też kochają jej towarzystwo. Może dzieje się tak dlatego, że posiada nieoceniony dar opowiadania dowcipów, które wszystkich, nawet najbardziej ponure osoby, potrafią rozbawić do łez. To wszystko sprawia, że gdzie się tylko pojawi, staje się od razu duszą towarzystwa.

Oprócz tego Monika ma również wielkie serce. Uwielbia pomagać chorym i potrzebującym zwierzętom, co odzwierciedla kolejną cechę jej charakteru – chęć niesienia pomocy wszędzie tam, gdzie tylko jest ona potrzebna. Dlatego właśnie tak chętnie moja koleżanka angażuje się w prace w lokalnym schronisku dla psów. Monia pomaga tam przy pielęgnacji piesków czy karmieniu ich, a czasami razem z dorosłym opiekunem wyprowadza je na spacer lub pomaga przy tresurze. Spędzony tam czas uważa za bardzo owocny, ponieważ dzięki temu wie, że są na świecie zwierzaki, którym jest potrzebna.

Jednak jej największym hobby, któremu poświęca najwięcej uwagi i zaangażowania, jest balet i szermierka. Pomimo tego, iż oba te zajęcia zaczęła trenować dopiero od niedawna, już może się pochwalić licznymi sukcesami. Jako najmłodsza uczestniczka występowała razem z grupą baletową z naszej szkoły w ogólnokrajowym konkursie organizowanym dla szkolnych grup baletowych, gdzie zajęła trzecie miejsce. Jako zręcznemu szermierzowi również udało jej się wziąć już udział w kilku prestiżowych konkursach organizowanych na szczeblu ogólnopolskim.

Podsumowując, uważam, że Monika jest niepowtarzalną osobą, która ma wiele pozytywnych cech, z które bardzo ją cenię. Jednak tym, za co podziwiam ją najbardziej, jest jej wielkie serce, gotowość do niesienia pomocy innym oraz przede wszystkim upór w dążeniu do celów, jakie sobie wyznaczyła.

Podobne wypracowania do Opis osoby - Opis koleżanki