Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Internet - zagrożenie czy okno na świat? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że Internet w dzisiejszych czasach jest swoistym oknem na świat i przynosi wiele korzyści. Ważne jednak, by odpowiednio z niego korzystać i nie zatracić się w wirtualnej rzeczywistości. 

Jeszcze kilkanaście lat nie było możliwe, aby kontaktować się z bliskimi, którzy mieszkali na drugim końcu świata. Dziś nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy wysłać maila, uruchomić skypa, lub też skorzystać z komunikatora internetowego. Jest to ogromna zaleta Internetu, bez względu na odległość możemy być w stałym kontakcie z innymi ludźmi. Nie trzeba się martwić, czekać miesiącami na dostarczenie listu. Jedno kliknięcie myszką i już słyszymy ( a także widzimy) ukochane osoby. W Internecie istnieje wiele portali, których celem jest przekazywanie rzetelnych informacji o obecnej sytuacji nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Wiemy zatem jaka jest pogoda w Ameryce, jaką ustawę uchwalili właśnie we Francji oraz jak zmienia się kurs na giełdzie w Wielkiej Brytanii. Każdego dnia mamy dostęp do najnowszych wiadomości z całego świata. Nigdy wcześniej taki przepływ informacji nie był możliwy, teraz jesteśmy obywatelami niemal całego świata. Internet to okno na świat, ponieważ umożliwia nam uzyskanie wiedzy o każdym kraju, mieście, wiosce. Ale nie musimy...

Podobne wypracowania