Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Święta Wielkanocne - opis - jak spędziłem Święta Wielkanocne?

W mojej rodzinie Święta Wielkanocne spędzamy tradycyjnie. Co za tym idzie - staramy się zebrać w gronie najbliższych i cieszyć się nie tylko przeżyciami duchowymi, ale także naszą obecnością i każdą chwilą wytchnienia od pędzącego świata. Nie inaczej było w tym roku.

Przygotowania do świąt tak na dobre rozpoczęły się w Wielki Czwartek. Każdy otrzymał przydział swoich obowiązków i jego zadaniem było je wypełnić. Najgorsze było to, że musiałem sprzątać, a nawał pracy, która miałem do wykonania w moim pokoju spowodował, że nie mogłem pojechać z rodzicami na przedświąteczne zakupy. Cóż, może w przyszłym roku.

W Wielki Piątek dopinaliśmy wszystko na ostatni guzik, a musieliśmy zdążyć przed 16, ponieważ planowaliśmy udać się na drogę krzyżową. Tak więc początek dnia minął w ogólnym chaosie i rozgardiaszu. Na szczęście wszystko udało się opanować, a różne potrawy przygotowywane przez mamę wyszły naprawdę pyszne. Czas na zadumę mieliśmy dopiero później, kiedy to udaliśmy się do kościoła. Na szczęście pogoda była doskonała.

Sobota Wielkanocna jest moim ulubionym dniem. Kiedy mama jeszcze krząta się po kuchni, tato zawozi mnie i siostrę do kościoła, abyśmy poświęcili koszyczki z jedzeniem. Uważam, że to wspaniała tradycja,...

Podobne wypracowania