Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - opis przygody. Poszukiwanie skarbu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„W życiu każdego normalnie rozwijającego się chłopca przychodzi czas, kiedy budzi się w nim gwałtowne pragnienie szukania ukrytych skarbów”. Tak się właśnie stało w przypadku niesfornego Tomka Sawyera. Skoro tylko ten pomysł wpadł mu do głowy, postanowił na początek odnaleźć kogoś do pomocy. Nie mógł znaleźć Bena Rogersa i Jo'ego Harpera, więc zaprosił do  przygód Hucka Finna. Bohater, który nie ma nic innego „do roboty”, przejmuje inicjatywę. Razem chłopcy zaczęli zastanawiać się, gdzie zacząć kopać. Legendy mówią, że skarby zakopane są w specjalnych miejscach. Tam też mogą być przechowywane latami, aż w końcu zardzewieją z powodu upływu czasu. Na dodatek  zbójcy ukrywają je w niepozornych kryjówkach, czasami na wyspach.

Chłopcy zaczęli zastanawiać się, dlaczego ci ludzie chowają skarby, skoro mogliby je sprzedawać, a  pieniądze wydawać i cieszyć się wesołym życiem. Huck Finn tłumaczy Tomkowi, że zbójcy nigdy nie przychodzą po te cenne rzeczy, gdyż albo zapominają wskazówek, w jaki sposób dostać się do miejsca, w którym je schowali, albo po prostu umierają. Wtedy to ktoś zupełnie inny znajdzie pożółkły pergamin z „hieroklipami”, których...

Podobne wypracowania