Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett „Mała Księżniczka” - znaczenie tytułu powieści. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Brytyjska pisarka, Fraces Hodgson Burnett, w jednej ze swoich książek zawarła historię niezwykłej dziewczynki. „Mała księżniczka”, bo taki tytuł ma omawiana powieść, nie opowiada jednak o prawdziwej księżniczce.

Sara Crewe główna bohaterka książki, nie jest księżniczką z pochodzenia. Urodziła się i wychowała w Indiach. Mimo że miała tylko ojca - jej mama nie żyła - wzrastała otoczona troską i miłością. Małej Sarze niczego nie brakowało. Miała piękne stroje i wspaniałe zabawki.

Dziewczynka lubiła wyobrażać sobie, że jest księżniczką. Była to taka zabawa. Bycie księżniczką zobowiązywało do odpowiedniego zachowania. Księżniczka musi być grzeczna, kulturalna i wyrozumiała - tak wyobrażała to sobie Sara.

Gdy Sara przybyła do Anglii, na pensję dla panien, prowadzoną przez pannę Minchin, często ucieka w świat fantazji. To pozwala dziewczynce poradzić sobie z tęsknotą z ojcem. Zabawa w księżniczkę pomaga jej pokonać trudne sytuacje życiowe.

Gdy umiera tata Sary, dziewczynka zostaje bez środków do życia. Nie ma także nikogo bliskiego, kto mógłby ją wesprzeć w tej trudnej sytuacji. Panna Minchin zabiera jej wszystko, co miała. Zmusza do pracy ponad siły. Sara musi mieszkać na zimnym, obskurnym poddaszu, często bywa głodna.

Sara...

Podobne wypracowania