Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hogwart - szkoła moich marzeń: tak czy nie? Odpowiedz na podstawie utworu J.K. Rowling „Harry Potter”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hogwart to słynna szkoła magii i czarodziejstwa z książek o przygodach Harry'ego Pottera. Istnieje w świecie czarodziejów i kształci ich następców, natomiast uczniowie to nie tylko młodzi ludzie związani z magią - pochodzą często ze świata mugoli, czego odpowiednim przykładem jest postać Hermiony.
Oczywiście, że chciałbym uczyć się  w Hogwarcie i przeżywać przygody, podobne do tych, jakie doświadczyli nastoletni czarodzieje. Już samo miejsce, gdzie znajduje się szkoła, przyprawia o dreszcz emocji. To stare zamczysko, położone gdzieś w trudno dostępnym miejscu w Szkocji. Uczniowie jadą tam z Londynu specjalnym ekspresem, odjeżdżającym z peronu dziewięć i trzy czwarte, a to dopiero początek atrakcji – u celu podróży wsiada się do specjalnych powozów i dojeżdża się w końcu do upragnionego celu. Jakie to wszystko ciekawe i emocjonujące, zupełnie inne od zwykłej szkoły!

Zasady funkcjonowania Hogwartu oparte są na regułach szkół anglosaskich z internatem – uczniowie należą do domów, czyli czterech grup, którymi opiekują się nauczyciele z odpowiednim dorobkiem. Domy różnią się barwami, herbem i często rywalizują ze sobą. Przydziału do poszczególnych domów dokonuje się za pomocą Tiary Przydziału...

Podobne wypracowania