Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Słowacki „Balladyna” - Mowa sądowa w obronie Balladyny - napisz mowę sądową

Szanowny Sędzio!

Spotykamy się dzisiaj, aby podjąć kontrowersyjną sprawę Balladyny. Zasiadająca na ławie oskarżonych kobieta, oskarżana jest między innymi o zabójstwo siostry Aliny ze szczególnym okrucieństwem (bratobójstwo), wyparcie się matki oraz własnego pochodzenia, zabójstwo nieznanego Pustelnika, zdradę królewską i cudzołóstwo, zabójstwo Kostryna poprzez otrucie oraz o wystąpienie wraz z wojskiem przeciwko prawowitemu władcy Polski – królowi Kirkorowi.

Szanowni Państwo! W samych zarzutach istnieje wiele niedomówień i odważę się powiedzieć, niedociągnięć. Oskarżenie próbuje udowodnić, że Balladyna dopuściła się tych zbrodni, jednak wszystkie dowody, jakie miałyby potwierdzić wyżej wymienione postępki, to przyniesiony przez jakiegoś chłopa dzbanek z malinami i ciało dziewczyny, której nikt nie jest w stanie rozpoznać, a także słowa wiejskiej staruszki, która podaje się za matkę oskarżonej.

Wróćmy do początku. Załóżmy, że Balladyna faktycznie pochodziła z niewielkiej wsi, (co poświadczał po ich ślubie również król Kirkor). Z pewnością przydarzyło nam się, że ktoś nam czegoś zazdrościł i nienawidził nas z tego powodu. Cóż to bowiem...

Podobne wypracowania