Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o jesieni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego dnia wybrałam się na spacer po osiedlu. Pogoda była wtedy bardzo ładna. Świeciło słońce, a na niebie malowała się tęcza. Była jesień i wszystkie drzewa miały czerwono-żółty kolor. Było bardzo ciepło, mimo iż był już październik. Chciałam wybrać się na dłuższy spacer do lasu, więc skierowałam sowje kroki w jego kierunku. Weszłam do niewielkiego lasku obok mojego osiedla, gdzie zazwyczaj spacerowało mnóstwo ludzi. Tego dnia było sporo spacerowiczów, ale nie tak dużo jak zwykle. Był dzień powszedni. Ludzie wtedy nie chodzą tak chętnie na spacery. Zamyśliłam się i szłam przed siebie przez kilka minut aż moim oczom ukazał się niespotykany widok.

Siedziała przede mną kobieta o rdzawo-czerwonych włosach, z wielkim wieńcem na głowie, uplecionym z jesiennych liści. Jej suknia była koloru beżowo-żółtego, ze smugami czerwieni. Na szyi miała olbrzymie korale z kasztanów a na stopach ciepłe skórzane kozaki w brązowym kolorze. Na tronie na którym siedziała, zwieszało się futro w kolorze czekolady. Kobieta uśmiechnęła się do mnie i powiedziała:
Witaj!
Witaj - odpowiedziałam jej.
Jak masz na imię dziewczynko? - spytała dostojna pani.
Ania - odrzekłam.
Czy chciałabyś być przez jeden dzień królową...

Podobne wypracowania