Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

A. de S. Exupéry „Mały Książę” - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Mały Książę” to opowieść o spotkaniu pilota z małym chłopcem, który jako pierwszy z poznanych przez Pilota osób potrafił odszyfrować jego dziecięcy obrazek: węża boa, który zjadł słonia (do tej pory wszyscy mówili, że to kapelusz i uznawali Pilota za niepoważnego człowieka).

Pilot dowiedział się, że Mały Książę przybył z małej asteroidy, na której poza czynnościami takimi jak czyszczenie wulkanów i wyrywanie baobabów, które zagrażały planecie, opiekował się też Różą. Jednak Róża była kapryśna i zarozumiała. Pewnego dnia chłopiec postanowił opuścić swoją asteroidę i wyruszył w podróż po wszechświecie. Podróżował od planety do planety, coraz głębiej uświadamiając sobie, jak bardzo tęskni za Różą. Ziemia była siódmą z kolei planetą, na której zatrzymał się Mały Książę. Spotkał na niej węża, który powiedział chłopcu, że gdy tylko zechce wrócić na swą planetę, powinien przyjść do niego, a on swoim dotykiem sprawi, że Książę wróci tam, skąd przyszedł. Książę wyruszył na wędrówkę po Ziemi, spotkał m.in. Lisa, którego cierpliwie oswajał. To doświadczenie uświadomiło mu, że wcześniej oswoił swoją Różę i że musi być za nią...

Podobne wypracowania