Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis uczuć Stasia porwanego wraz z Nel przez Beduinów. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Staś Tarkowski i Nel Rawlinson to dzieci inżynierów, pracujących przy utrzymaniu i pogłębianiu kanału Sueskiego. Staś ma czternaście lat, jest synem Polaka, ośmioletnia Nel to córka jego angielskiego przyjaciela, pana Rawlinsona. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Kompania Kanału Sueskiego, gdzie pracowali mężczyźni, wysłała ich na południe Egiptu, do obejrzenia prac nad siecią kanałów, wybudowanych w tamtejszej prowincji. Podróż specjalistów miała potrwać około miesiąca, postanowili więc zabrać ze sobą dzieci. Mężczyźni spieszyli się, postanowili wyruszyć od razu, a Staś i Nel oraz kilka osób towarzyszących mieli dotrzeć do nich po tygodniu. Na południu Egiptu, który obejmował w czasie akcji powieści także terytorium obecnego Sudanu, trwało powstanie Mahdiego, wyznawcy islamu, walczącego o oderwanie tych ziem od Egiptu.

Inżynierowie i dzieci wyruszyli w drogę – w ciągu kilkunastu dni mężczyźni odwiedzali kanały położone blisko miejsca, gdzie się zatrzymywali i wracali do dzieci. Potem zaczęli wyjeżdżać na dalsze odległości, a dzieci przyjeżdżały do nich na jeden dzień i wracały. Właśnie takiej okazji użyli Beduini, by porwać Stasia i Nel – wmówili im, że rodzice czekają na nich w miejscu, do którego...

Podobne wypracowania