Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Władca pierścieni” - Opis miasta Minas Tirith

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Minas Tirith to miasto znajdujące się w Śródziemiu, krainie opisanej przez J. R. R. Tolkiena w powieści „Władca Pierścieni”. Nazwę miasta przetłumaczyć można jako „Wieża Czat”, ponieważ broniło prowincję przed złem, kryjącym się w Mordorze, czyli Czarnym Kraju, siedzibie złego czarownika Saurona. Minas Tirith było stolicą Gondoru, jednej z krain Śródziemia i najważniejszym ośrodkiem miejskim w tej krainie po tym, jak upadły dwa inne wielkie miasta. Dlatego też inną nazwą, jaką nosiło Minas Tirith, była Miasto Królów.

Minas Tirith leżało na krańcu Gór Białych, na zboczu jednego z wysokich szczytów. Miasto, zbudowane z białych kamieni, składało się z siedmiu poziomów, oddzielonych wysokimi murami. Różnica wysokości na tych poziomach wynosiła dwieście metrów. Każdy poziom opasany był murem, w którym znajdowała się brama. Ta na najniższym poziomie nosiła nazwę Wielkich Wrót. Kolejna brama w następnym murze odsunięta była na południe, następna na północ, czwarta znowu na wschód. Miasto przedzielone było na pół wielką ostrogą, rozciągająca się w kierunku wschodnim. Ostroga wiodła od najniższego do najwyższego poziomu, a połączenie między obiema stronami miasta...

Podobne wypracowania