Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewa Szelburg-Zarębina „Najmilsi” - interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka zatytułowana „Najmilsi” jest zbiorem dziesięciu opowiadań, których inspiracji można upatrywać w życiu samej autorki, a konkretnie w jej dzieciństwie. Tytuł utworu odnosi się do zwierząt, które w życiu bohaterki są najważniejsze i najbliższe jej sercu.

Główną postacią w utworze jest mała dziewczynka, Renia. Bardzo kocha zwierzęta i nigdy nie przechodzi obok wyrządzanych im krzywd obojętnie. A wszystko zaczęło się pewnego dnia, gdy tatuś dziewczynki kupił małego, białego pieska. Początkowo Renia miała co do niego mieszane uczucia, ale szybko pokochała pupila i od tamtej pory każde zwierzątko było dla niej tak samo ważne. Zaprzyjaźniła się nawet z kogutem, którego przyniesiono do domu. Renia pokazywała mu podwórko, próbowała oswoić z innymi ptakami i przy tym świetnie się bawiła. Ale dziewczynka kochała nie tylko zwierzęta domowe, takie jak pies, kot czy nawet kogut.

Bohaterka niemal nieustannie spotykała na swojej drodze biedne stworzenia, które potrzebowały pomocy lub też wymagały opieki. Któregoś dnia znalazła chorego wróbelka, któremu oczywiście natychmiast udzieliła odpowiedniej pomocy. Innym razem zajmowała się małym, skaleczonym jeżykiem. Wielu ludzi wiedział, że Renia...

Podobne wypracowania