Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina - Jak Tomek został świadkiem morderstwa i bohaterem w oczach dorosłych - opis przygody Tomka Sawyera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pomysł wybrania się na cmentarz późną porą wpadł do głowy Huckleberry’emu Finnowi, który chciał pozbyć się kurzajek: „No co, bierzesz kota i idziesz z nim na cmentarz około północy, tam, gdzie właśnie pochowano potępieńca. A kiedy o północy przyjdzie diabeł, albo dwa lub nawet trzy, ty ich nie zobaczysz. Usłyszysz tylko coś jakby wiatr, może to ich rozmowa. Kiedy będą zabierać gościa do piekła, ty rzucisz za nimi kotem i powiesz: <<Ruszaj diable za zmarłym, ruszaj kocie za diabłem, kurzajki za kotem, koniec z wami!>>. To zdejmie każdą kurzajkę”.

Chłopcy umówili się o północy na wyprawę na cmentarz, w pobliże grobu Hossa Wiliama, który umarł w ostatnią sobotę. Tejże nocy diabły miały przyjść po jego duszę. O umówionej godzinie Huck miauknął na Tomka, Finn zabrał ze sobą zdechłego kota i czym prędzej udali się na cmentarz. Jednak zanim zrobili cokolwiek, usłyszeli z oddali głosy. Początkowo myśleli, że to diabły, jednak Huck szybko rozpoznał głos Muffa Pottera. Chłopcy skryli się w krzakach, skąd wszystko widzieli bardzo dokładnie.

Najpierw Indianin Joe oraz Muff Potter zaczęli rozkopywać grób, otworzyli trumnę i ułożyli ciało Hossa Wiliamsa na noszach. Wtedy Joe zażądał od...

Podobne wypracowania