Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stefan Żeromski „Syzyfowe prace” - charakterystyka porównawcza Andrzeja Radka i Marcina Borowicza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marcin Borowicz oraz Andrzej Radek to bohaterowie książki Stefana Żeromskiego "Syzyfowe prace". Choć są oni zupełnie innymi chłopcami, których z całą pewnością więcej dzieli niż łączy, możemy powiedzieć, iż są to bohaterowie pozytywni, godni naśladowania.

Marcin Borowicz to chłopiec dobrze zbudowany, silny. Było osobą bardzo pewną siebie. Miał krótkie włosy oraz ciemne oczy, nad którymi znajdowały się gęste brwi. Sposób jego ubierania był bardzo odświętny. Widać było po nim, że wywodzi się z zamożnej rodziny. W szkole ubierał specjalny mundurek, do którego zwykł zakładać kamasze. Zupełnie inaczej wyglądał drugi z bohaterów - Andrzej Radek. Z racji tego, iż jego rodzina była biedna, ubierał się bardzo skromnie. Chodził w poplamionej czapce, a jego mundurek był przerobiony ze starej kapoty, która później została przefarbowana na granatowy kolor. Na plecy zakładał plecak.

Borowicz wywodził się ze szlacheckiej rodziny, która była właścicielem Gawronek. Chłopiec był bardzo mocno związany ze swoimi rodzicami, a w szczególności z matką. Dlatego też jej śmierć była dla niego dużym cierpieniem. Czuł on się wtedy opuszczony i samotny. Jednak  w pogodzeniu się z tym pomogła mu wiara, chłopak stał się...

Podobne wypracowania