Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha” - charakterystyka Anieli Kowalik

Anielkę Kowalik - główną bohaterkę powieści młodzieżowej „Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz poznajemy pewnego majowego dnia, kiedy to Anielka stoi na środku plaży w rodzinnym mieście - Łebie. Nie uchodzi za idealną piękność, ale ma w sobie wewnętrzny urok.

„Aniela nie była pięknością (…). Miała wszak dużo tego, co się nazywa urokiem osobistym. Czarne żywe oczy, iskrzące się wesoło zza grubych szkieł, patrzyły z lekka rozbieżnie i z lekka ironicznie. Czarne włosy otaczały jej głowę jak puszysta czapeczka i kończyły się krótkim, grubym warkoczem, ściągniętym gumką. Policzki miała Aniela różowe, nos spory i zawadiacki, a wyraz jej ust wskazywał na temperament wybuchowy i daleki od łagodności”.

Anielka to bardzo skomplikowana osóbka, o gwałtownym charakterze. Jest bardzo leniwa. Mieszka z ojcem, który narzeka na to, że nie przykłada się do obowiązków domowych, a na dodatek wagaruje. Od samego początku pokazuje, że jest osobą z charakterkiem. A przy tym jest niezwykle zdeterminowana w osiągnięciu swojego jedynego celu - zdobyciu serca ukochanego Pawełka Nowackiego. Jest zdolna do zrobienia tego za wszelką cenę. Decyduje się nawet rozpocząć studia w Poznaniu, gdzie mieszka chłopak, na dodatek na...

Podobne wypracowania