Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ja i moja wymarzona wyspa - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Moja wymarzona wyspa znajdowałaby się w strefie klimatycznej, w której panuje wieczna wiosna, czyli temperatury nie spadają poniżej 15 stopni Celsjusza, a średnia roczna temperatur wynosi 25 stopni. Słońce grzałoby przez większość roku, a deszcz padałby rzadko.

Wody, które otaczałyby ją, byłyby zawsze bardzo ciepłe i o każdej porze roku zachęcały do kąpieli. Ponadto cechowałyby się doskonałą czystością i przejrzystością, ich kolor przypominałby czysty lazur. W tych nieskazitelnych falach można byłoby nurkować i obserwować wówczas najrozmaitsze gatunki stworzeń morskich od przepięknych, różnorodnych gatunków ryb, przez liczne ssaki morskie, aż po cała faunę dna morskiego z rozgwiazdami, koralowcami i jamochłonami. Roślinność byłaby bujna i soczysta.

Wyspa nie musiałby obejmować wielkiego obszaru lądu, powinna być raczej niewielka. Dominowałaby na niej roślinność. Flora wyspy miałaby się cechować bujnością i wielością gatunków, ale byłyby one bezpieczne dla człowieka. Głównymi gatunkami roślin powinny być liczne drzewa i krzewy owocowe: morele, pomarańcze, mango, litchi, granaty, pomelo, arbuzy, ale i śliwy, grusze, maliny, agrest, czereśnie. Ziemia wyspy byłaby żyzna, by mogły wyrosnąć na niej liczne warzywa....

Podobne wypracowania