Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - Jakim nauczycielem był John Keating?

John Keating to nauczyciel języka angielskiego w Akademii Weltona, elitarnej prywatnej szkole średniej. Szkoła kształci przyszłych absolwentów uniwersytetów wpajając im cztery zasady: Tradycja, Honor, Dyscyplina, Doskonałość. Za szczytnymi hasłami kryją się bezduszne normy i zabijanie wszelkiej indywidualności. Uczniowie poddawani są obróbce, która ma stworzyć z nich adwokatów, lekarzy czy polityków, dać im pewny zawód i finansowe oparcie. Takie jest marzenie rodziców nastolatków uczących się w Akademii Weltona.

John Keating jest zaprzeczeniem typowego nauczyciela z Welton. Młody, bezkompromisowy, kiedyś sam uczył się w Akademii, dobrze wie, jaki system w niej obowiązuje. Przed laty był członkiem tajnego Stowarzyszenia Umarłych Poetów – grupki uczniów, zajmujących się czytaniem poezji. Keating wywołuje szok w swoich uczniach, każąc im wydzierać kartki z podręcznika albo wchodzić na ławki. Jego lekcje to coraz ciekawsze eksperymenty mające spowodować, że uczniowie zaczną samodzielnie myśleć, przekonają się, o czym marzą i kim chcą zostać. Jednym słowem, Keating idzie pod prąd szkolnych tendencji – nie chce formować z uczniów bezładnej i posłusznej masy, chce uczynić z nich indywidualistów...

Podobne wypracowania