Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do muzeum

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego dnia po zebraniu z rodzicami nasza wychowawczyni zaproponowała, że 17 maja – zamiast siedzieć w szkolnych ławkach – możemy pojechać na wycieczkę. W klasie zapanowała ogromna radość. Dopiero groźba rezygnacji z tego pomysłu umożliwiła nauczycielce przedstawienie szczegółów – nasz entuzjazm znacznie zmalał, kiedy okazało się, że planowana wycieczka to nie podchody czy bieganie po lesie, a zwiedzanie częstochowskich muzeów, jednak nikt nie był przeciwny.

Wycieczka zaczynała się o dziesiątej rano. Zostaliśmy poproszeni o wypełnianie podczas zwiedzania specjalnych kart, w których umieszczone były pytania. Kiedy ustaliliśmy zasady dotarcia do muzeum, poszliśmy na przystanek autobusy. Dojechaliśmy bez większych problemów.

Warto zauważyć, że muzeum w Parku Jasnogórskim to tak naprawdę kilka małych muzeów. Nam udało się zwiedzić Muzeum Górnictwa Rud Żelaza oraz Muzeum Etnograficzne. W tym drugim znajdują się sprzęty gospodarcze oraz domowe, które były używane przez ludzi kilkadziesiąt lat temu. Dopiero dzięki pomocy przewodnika byliśmy w stanie odpowiedzieć na pytania zamieszczone w karcie dotyczące nazw lub funkcji poszczególnych przedmiotów. W jednej z sal znajdowały...

Podobne wypracowania