Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do Krakowa - wycieczka do Krakowa

Na początku kwietnia podczas lekcji wychowawczej rozgorzała dyskusja na temat Krakowa. Okazało się, że większość z nas nie była jeszcze w dawnej stolicy Polski. Osoby, które już odwiedziły to miasto były zachwycone i wyraziły chęć powrócenia do tego wspaniałego miasta.

Termin wyjazdu ustalono na siedemnastego maja. Wcześnie rano zebraliśmy się w autokarze, żeby wyruszyć do Krakowa. W czasie podróży nauczyliśmy się piosenki o stolicy oraz wysłuchaliśmy legendy o smoku wawelskim. Dostaliśmy też karty z pytaniami, na które mieliśmy odpowiadać na podczas zwiedzania.

Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy muzeum, zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej.

Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. W czasie wolnym przy pomniku Adama Mickiewicza zrobiliśmy klasowe zdjęcie upamiętniające wycieczkę.

Podczas wycieczki przechodziliśmy obok Teatru Starego oraz wielu kościołów. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Domu Jana Matejki. Podziwialiśmy obrazy rozłożone na trzech piętrach. Mogliśmy także dokładnie przyjrzeć się, jak wyglądały sypialnia i salon państwa Matejków, w którym pokoju urodził się wielki malarz. Na najwyższym piętrze odtworzona jest pracownia malarska Matejki, w której tworzył swoje obrazy.
   
Podczas drogi powrotnej do szkoły podzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Chociaż byliśmy bardzo zmęczeni, uzupełniliśmy – jeżeli brakowało nam prawidłowych odpowiedzi – nasze karty pracy. Każdy z nas był bardzo zadowolony z ciekawej wycieczki.

Podobne wypracowania do Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do Krakowa - wycieczka do Krakowa