Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do Krakowa - wycieczka do Krakowa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Na początku kwietnia podczas lekcji wychowawczej rozgorzała dyskusja na temat Krakowa. Okazało się, że większość z nas nie była jeszcze w dawnej stolicy Polski. Osoby, które już odwiedziły to miasto były zachwycone i wyraziły chęć powrócenia do tego wspaniałego miasta.

Termin wyjazdu ustalono na siedemnastego maja. Wcześnie rano zebraliśmy się w autokarze, żeby wyruszyć do Krakowa. W czasie podróży nauczyliśmy się piosenki o stolicy oraz wysłuchaliśmy legendy o smoku wawelskim. Dostaliśmy też karty z pytaniami, na które mieliśmy odpowiadać na podczas zwiedzania.

Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy muzeum, zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej.

Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. W czasie wolnym przy pomniku Adama...

Podobne wypracowania