Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja mała ojczyzna - opis miejsca

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Moja mała ojczyzna, którą mogłabym opisać słowami polskiego poety - Adama Mickiewicza „krajem lat dzieciństwa”, to urokliwa wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim. Zakątek ten nosi nazwę Wilanki. Wilanka to niezwykle mała miejscowość, ale dla mnie jest to miejsce związane z ciepłymi wspomnieniami dzieciństwa, z osobami, które kocham, z okolicami pełnymi smaku, zapachu i koloru. Również i ludzie mieszkający właśnie w tej wiosce, kojarzą mi się bardzo pozytywnie - zaczynając od najbliższej sercu rodzinie, poprzez znajomych, kolegów i koleżanki oraz wieloletnich przyjaciół.

Wilanka położona jest nad dość dużych rozmiarów jeziorem imienia Tadeusza Kościuszki. Woda w tymże akwenie jest najczystszą wodą na świecie. Nie ma tutaj żądnych śmieci, czy odpadków. Jezioro jest krystalicznie przejrzyste, dzięki czemu widoczne jest nawet podłoże. W jeziorze pływa wiele gatunków ryb, między innymi sumy wąsacze, płotki, bąki. Cały staw „leży” wśród zieleni pól i pobliskich łąk. Wilanka to przede wszystkim bogactwo natury, obfitość flory i fauny. Łąki stanowią ponad 80% powierzchni całej wsi. Szczególnie warta opisu jest Łąka Fiołkowa nazwana tak na cześć kwiatów, które...

Podobne wypracowania