Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - jak Tomek został piratem i pojawił się na własnym pogrzebie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Wreszcie Tomek się zdecydował. Był ponury i zdesperowany. Wmawiał sobie, że jest opuszczonym, samotnym chłopcem i nikt go nie kocha. Gdy się dowiedzą, do czego go doprowadzili, być może będzie im przykro. Próbował zachować się, jak należy i robić postępy – to ich wina, że mu nie wyszło. (…) Tak, w końcu go do tego zmusili: będzie wiódł żywot przestępcy! Nie ma wyboru”.

Po odrzuceniu przez Becky uczuć Tomka, ten postanawia spełnić swój szalony plan bycia piratem. Jeszcze w miasteczku napotkał Joego Harpera, który również miał właśnie zamiar ucieczki. Namówili do ucieczki również Huckleberry’ego Finna – nie miał nic lepszego do roboty, więc szybko przystał na propozycję kolegów. Wszyscy umówili się na spotkanie o północy. Od razu też wymyślili swoje przezwiska „Tomek Sawyer, Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód”, „Huck Finn, Krwawa Ręka”, „Joe Harper, Postrach Mórz”. Kapitanem zostaje Tomek Sawyer.

Postawili żagle, załadowali ładunek (jedzenie) na „okręt”, rozpalili ognisko i postanowili, że „nigdy nie wrócą...

Podobne wypracowania