Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać autocharakterystykę? Przykład autocharakterystyki

Nazywam się Weronika Michalska i w kwietniu tego roku skończyłam 16 lat. Uczęszczam do liceum ogólnokształcącego, wybrałam klasę o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym, w Kielcach, gdzie urodziłam się i mieszkam.

Mam 172 cm wzrostu, co oznacza, że jestem dziewczyną wysoką. Moja sylwetka jest szczupła i smukła. Mam długie, czarne włosy, które sięgają mi za łopatki i delikatnie się kręcą oraz duże, szare oczy. Charakteryzuję się południową karnacją, moja skóra jest śniada.

Bardzo lubię ubrania raczej klasyczne, proste, ponadczasowe, choć nie wyklucza to wykorzystania przeze mnie nowinek modowych. Najlepiej czuję się w dżinsach rurkach, z butami typu baletki na stopach, koszulce bokserce i prostej marynarce z podwijanymi rękawami. Do takiego zestawu chętnie noszę długie wisiorki i grube bransoletki. Moimi ulubionymi kolorami są zieleń i niebieski oraz niemal wszystkie ich odcienie. Dlatego większość moich ubrań jest właśnie w tych dwóch kolorach, choć lubię również czerń i fiolet.

Ludzie mówią, że mam skomplikowaną naturę. Dzieje się tak, ponieważ z jednej strony jestem osobą wesołą, pogodną i pomocną, ale z drugiej strony bardzo empatyczną i pesymistyczną. Bardzo łatwo się denerwuję, zwłaszcza w obliczu niesprawiedliwości społecznych. Moją wielką wadą jest perfekcjonizm, przez który często nie doceniam tego, co robię i wymagam od siebie bardzo dużo. Wymagam również dużo od innych, zwłaszcza moich bliskich i przyjaciół, których staram się nigdy nie zawodzić, ale i tego samego oczekuję od nich. 

Czas wolny najchętniej spędzam czytając dobrą książkę, najlepiej gatunek fantasy lub słuchając dobrej muzyki. Moją pajsą jest zbieranie znaczków, które trzymam w klaserach pogrupowane w odpowiednie kategorie. To moje hobby ma już kilka lat, a zaczęło się od znaczka z lwem odklejonego z jakiejś koperty. Moja kolekcja rozrosła się do kilkuset znaczków z różnych kontynentów. Interesuję się biologią i w przyszłości planuję studia medyczne w zakresie dentystyki, ponieważ chciałabym kiedyś otworzyć własny gabinet stomatologiczny, gdzie pomagałabym ludziom z problemami jamy ustnej.         

Autocharakterystyka:

1.Przedstawienie się: imię i nazwisko, wiek, szkoła, miejsce zamieszkania.

2.Wygląd zewnętrzny

3.Charakter

4.Zainteresowania, marzenia, plany

Podobne wypracowania do Jak napisać autocharakterystykę? Przykład autocharakterystyki