Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród” - jak zmienił się Colin pod wpływem Mary, Dicka i tajemniczego ogrodu?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Colin Craven jest jednym z bohaterów powieści „Tajemniczy ogród”. Początkowo jest postacią bardzo tajemniczą, Mary Lennox domyśla się jego obecności jedynie na podstawie rozchodzących się nocą po posiadłości krzyków chłopca.

Colin jest bardzo rozkapryszonym, nerwowym chłopcem, który budzi postrach całej służby. Swoimi atakami histerii wymusza posłuszeństwo na ludziach opiekujących się nim, wciąż jest niezadowolony, grymaśny i nieszczęśliwy. Nie szanuje służby, swoimi zachciankami i ciągłymi skargami budzi jej niechęć. Colin jest również bardzo rozpieszczony i egoistyczny, ojciec spełnia każdą jego materialną zachciankę. Chłopiec wmówił sobie, że jest śmiertelnie chory, po domu porusza się wyłącznie na wózku, nigdy nie wychodzi na świeże powietrze. Ojciec Colina - Archibald nie opiekuje się swoim synem spychając ten ciężar na służbę. Nie chce rozmawiać z chłopcem ani zbyt często go widywać, ponieważ Colin przypomina mu o jego żonie, która zmarła, wydając na świat syna. Colin jest więc przepełniony goryczą, a urojona choroba jest karą, jaką nieświadomie nałożył na siebie chłopiec obwiniając się o śmierć matki i brak zainteresowania ojca.

Po poznaniu Mary Lennox, życie Colina ulega diametralnej zmianie....

Podobne wypracowania